V torek, 1.10.2024 s pričetkom ob 11. uri organizira Pokojninska družba A, d.d. že 15-to tradicionalno konferenco katere osrednja tema bo prihodnost pokojninskega sistema v Sloveniji v luči aktualnih sprememb pokojninske zakonodaje. Izvedeli bomo, kakšni so konkretni predlogi za spremembe pokojninske zakonodaje o katerih se bodo v naslednjih mesecih usklajevali socialni partnerji, kakšne lekcije se lahko naučimo glede uvedbe samodejne vključitve v pokojninske načrte od Velike Britanije in kaj glede predlogov meni stroka in gospodarstvo.

Program konference:

  • (10:30) Sprejem udeležencev
  • (11:00) Karmen Dietner, predsednica uprave Pokojninske družbe A, d.d.
    Pozdravni nagovor
  • (11:05) Igor Feketija, državni sekretar Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
    Predlogi sprememb na področju pokojninskega zavarovanja

    Igor Feketija je diplomirani ekonomist, ki je 18 let predaval makroekonomijo na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Poleg tega je 10 let vodil družinsko prevajalsko podjetje. Redno prispeva komentarje in analize o makroekonomskih temah za slovenske medije. Od začetka leta 2023 deluje kot državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, kjer vodi pripravo sprememb pokojninske zakonodaje.
Igor Feketija
Državni sekretar, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti
Igor Feketija
  • (11:35) Darren Philp, Untamed Consulting (Velika Britanija)
    Kaj se lahko naučimo glede uvedbe samodejne vključitve v pokojninske načrte od Velike Britanije

    Darren Philp je preživel 13 let na britanskem ministrstvu za finance, kjer je med letoma 2007 in 2010 vodil ekipo za pokojnine in bil ključni del pri oblikovanju ter izvedbi britanskega programa samodejne vključitve v pokojninske načrte. Kasneje je bil direktor za strateške usmeritve pri Smart Pension, The People's Pension in Nacionalnem združenju pokojninskih skladov, kjer je zagovarjal spremembe v pokojninski zakonodaji za dobrobit varčevalcev. Trenutno je soustanovitelj podjetja Untamed Consulting, specializiranega za svetovanje na področju zagovorništva, odnosov z javnostmi in razvoja v pokojninski industriji.
Darren Philp
Untamed Consulting (UK)
Darren Philp
  • (12:00) Okrogla miza o pomenu in prihodnosti razvoja drugega pokojninskega stebra v Sloveniji na kateri bodo sodelovali: doc. dr. Andraž Rangus (Fakulteta za management in pravo Ljubljana), Bojan Ivanc (glavni ekonomist GZS) in Marko Drobnič (predsednik uprave Talum d.d.)
doc. dr. Andraž Rangus
Fakulteta za management in pravo Ljubljana
Andraž Rangus
Bojan Ivanc
Glavni ekonomist GZS
Bojan Ivanc
Marko Drobnič
Predsednik uprave Talum d.d.
Marko Drobnič

Srečanje bo potekalo v hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana Mons. Udeležba je brezplačna, zaradi omejenega števila mest je potrebna predhodna prijava prek spletnega obrazca, na info@pd-a.si ali 01 230 77 21. Prijave so možne do vključno četrtka, 26. 9. 2024. Za udeležence bo zagotovljeno brezplačno parkiranje. Srečanje bo trajalo predvidoma 1,5 ure.

S spoštovanjem,
Pokojninska družba A, d.d.

PRIJAVA

NAROČITE SE NA SVEŽE NOVOSTI IZ PODROČJA:

  • Finančnih trgov
  • Pokojninskega varčevanja

Preberi vsebino

Pogosta vprašanja

Ker je edino varčevanje, ki ga država spodbuja z davčno olajšavo. Od premij v primeru kolektivnega zavarovanja ni potrebno plačati nobenih prispevkov in dajatev, v primeru individualnega zavarovanja, pa se vplačane premije upoštevajo pri zniževanju osnove za obračun dohodnine.

Postopek za vključitev je zelo enostaven:

  • v primeru individualnega zavarovanja izpolnite spletni obrazec ali pa pristopno izjavo in nam jo podpisano posredujete nazaj po pošti oziroma sken po elektronski pošti;
  • v primeru kolektivnega zavarovanja pa vas prosimo za izpolnitev spletnega obrazca in v najkrajšem možnem času vam bomo pripravili ponudbo za podjetje.

Poznamo kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje prek delodajalca (premije financira delodajalec, delno lahko tudi zaposleni) ali individualno dodatno pokojninsko zavarovanje, kjer premije v celoti financiramo sami individualno.

Vsa pogosta vprašanja